Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare platitor TVA persoana fizica
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare platitor TVA persoana fizica

1.Unde se depune documentatia (formular 020, memoriu, contracte) pentru inregistrarea ca platitor TVA a unei persoane fizice care vinde mai mult de 2 apartamente intr-un an, este detinatorul unui PFA cu un alt obiect de activitate in alt judet decat cel de domiciliu (ca PFA nu este platitor TVA pentru ca nu are cifra de afaceri 220.000 lei)?
Domiciliul este in Constanta iar PFa are CUI eliberat de ORC Timis cu sediul social in timisoara. Mentionez ca activitatea de dezvoltare imobiliara nu poate fi desfasurata ca PFA .
Unde are adresa din buletin. ( anaf )
La Constanta.
La Constanta am depus si cei de acolo ma trimit sa depun documentatia laTimisoara nu stiu de ce .Astept raspunsul lor in scris. Multumesc mult.