Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma SRL-D
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma SRL-D

Buna ziua!

Am o intrebare ... am cautat pe internet detalii, dar nu am gasit prea multe. La o firma SRL debutant, cu 3% impozitul ... cum se platesc taxele? Cum si cand se platesc cei 3% si la finalul anului cat trebuie sa platesc?

Multumesc anticipat, astept raspuns.
Impozitul se achita pana in data de 25 a lunii urmatoare incheierii fiecarui trimestru (maxim 25 ianuarie, 25 aprilie, 25 iulie si 25 octombrie). Plata se face cu numerar sau ordin de plata.