Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Relatii intime cu minora
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Relatii intime cu minora

Buna seara, v-as ruga daca imi puteti explica ce as pati in urmatoarea problema:
Daca se intampla ca un baiat 21 de ani sa faca sex cu o fata de 17 ani nefortata, baiatul ar putea pati ceva?
Nu raspunde penal.
Dar parintii fetei se pot supara...
Si daca ar merge la politie, nu ar putea depune plangere pe motiv de influenta?
Plângerea nu va avea rezultatul dorit de părinții fetei, întrucât, ea are 17 ani, nu ați constrâns-o și, oricum nu părinții fetei ar fi îndreptățiți să depună plângere.
Poate așteptați totuși majoratul fetei,în cazul în care ,,fapta,, încă nu s-a petrecut, dacă are părinți așa dificili.
Daca au influienta e posibil sa va acuze de viol...
Si lucrurile se pot complica...
Legally_aid fapta nu s-a petrecut, incerc sa ma informez. Multumesc de ajutor
Daca fata ar fi inregistrata/filmata cand accepta relatii intime nu cred ca ar mai putea face ceva, nu?