avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Agresata fizic si verbal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Agresata fizic si verbal

Ieri am fost agresata(batuta)de vevina mea,deoarece a crezut ea ca am vrut sa o lovesc cu masina pe ea si pe fiul ei de 4 ani.A venit ieri politia la fata locului,chemati de mine si mi-a aplicat si mie o amenda de 200 ron,deoarece m-am aparat(cica nu am voie sa ma apar potrivit nu stiu ce articol,adica nu se mai numeste autoaparare) si evident a tinut cu partea adversa.Astazi m-am dus la IML pt.un certificat medico-legal deoarece am multiple leziuni si escoriatii la nivelul fetei,al gatului si pe maini si mi-a mai dat trimitere la ortopedie si chirurgie la spitalul de urgenta deoarece acuzam dureri la mana dreapa si subcostal in partea dreapta.Dupa care am efectuat vizita la sectie,pentru a depune plangere impotriva individei respective si am plecat de acolo cu coada intre picioare,deoarece dl.sectorist ca sa inchida cazul mai repede a propus sa ne impacam,ceea ce eu evident nu vreau.Tin sa precizez ca nu sunt singura persoana care a fost agresata de aceasta duduie.As dori sa stiu ce sanse sunt sa castig in instanta si care sunt demersurile care trebuiesc urmate in acest caz deoarece nu m-am mai confruntat cu asa ceva.Va multumesc anticipat!!!!!

Alte discuții în legătură

Pot beneficia de servicii medicale de urgenta gratuite in conditiile in care sunt asigurat? andomar andomar Pot beneficia de servicii de urgenta gratuite in conditiile in care sunt asigurat ? Am alunecat si am o problema cu un picior entorsa sau chiar fractura iar ... (vezi toată discuția)
Buna seara ! in data de 26.08.2020 am fost agresată in trafic ... IuliaNiuli1 IuliaNiuli1 Buna seara ! In data de 26.08.2020 am fost agresată in trafic de o individa (pentru ca nu am avut condițiile necesare sa o las sa vireze la stânga de pe ... (vezi toată discuția)
Buna seara ! in data de 26.08.2020 am fost agresată in trafic ... IuliaNiuli1 IuliaNiuli1 Buna seara ! In data de 26.08.2020 am fost agresată in trafic de o individa (pentru ca nu am avut condițiile necesare sa o las sa vireze la stânga de pe ... (vezi toată discuția)