Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Duty-paid
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Duty-paid

Buna seara, ma puteti ajuta in a-mi spune ce taxe si impozite sunt de plata in cazul in care deschid un magazin duty -paid (in aeroport)?
Va multumesc.
Buna ziua,

Vedeti si studiati

ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ nr.48 din 28 iunie 2006
privind comercializarea mărfurilor în regim duty-free şi duty-paid coroborat cu Codul fiscal si Codul de Procedura Fiscala

Textul actului publicat în M.Of. nr. 566/30 iun. 2006 se poate vedea la adresa:

[ link extern ]

legalmgm, utilizator
Multumesc frumos pentru timpul si raspunsul acordat.