Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cine intocmeste nir-ul?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cine intocmeste nir-ul?

..s-a dat o noua lege ca actele de contabilitate primara sa fie facute de catre vinzatoare?(de ex N.I.R.-urile)
Buna ziua,

Nir-ul se intocmeste de gestionar, la locul si in momentul intrarii bunurilor in gestiune, in prezenta furnizorului/transportatorului.

Respect,
Dan Preda.
va multumesc pentru raspuns,dar contabilitatea primara in ce consta?
In intocmirea documentelor justificative(primare).
Cititi acest curs :
[ link extern ]
carmen01011958, moderator