Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Tichetele de cresa
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Tichetele de cresa

"In schimb, puncteaza Jean Istasse, valoarea tichetelor de cresa se cumuleaza cu alocatia de stat pentru copii acordata conform prevederilor Legii nr. 61/1993 privind alocatia de stat pentru copii, republicata, si cu stimulentul care se acorda la reluarea activitatii in conformitate cu prevederile OUG nr. 148/2005 privind sustinerea familiei in vederea cresterii copilului."
Buna ziua!

Ma lamureste si pe mine cineva cum se cumuleaza toate aceste valori? 430 pt cresa, cu 200ron alocatia si cu 500 ron stimulentul? Si daca se cumuleaza ce? nu au voie sa depaseasca vreo valoare?
1. Prin "se cumuleaza" se intelege ca se pot lua toate impreuna, fara ca una din ele sa le anuleze pe celelalte.

2. Adica puteti sa luati impreuna si tichetele de cresa si alocatia de stat pentru copii si stimulentul de insertie.