Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salar minim asistent manager
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salar minim asistent manager

As vrea sa stiu care e salariu net minim in 2014 pentru un asistent manager, cu studii superioare, angajata la o societate particulara?multumesc
Nu exista niciun nivel salarial pentru studii medii sau superioare.

Asadar, angajatorul este obligat sa acorde salariul minim brut pe economie indiferent de studiile necesare ocuparii acelei functii.
Incepand cu 01.01.2011, nu mai exista CCMN care sa oblige angajatorii la aplicarea unor coeficienti de ierarhizare in lipsa unor ccm-uri aplicabile acestora.

De la 01.01.2014, salariul minim brut este de 850 lei, indiferent de studiile necesare ocuparii unei functii.

De la 01.07.2014, salariul minim brut este de 900 lei, indiferent de studiile necesare ocuparii unei functii.
Multumesc pentru raspuns