avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 316 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salar minim asistent manager
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salar minim asistent manager

As vrea sa stiu care e salariu net minim in 2014 pentru un asistent manager, cu studii superioare, angajata la o societate particulara?multumesc
Cel mai recent răspuns: andreia21 , utilizator 19:46, 15 Aprilie 2014
Nu exista niciun nivel salarial pentru studii medii sau superioare.

Asadar, angajatorul este obligat sa acorde salariul minim brut pe economie indiferent de studiile necesare ocuparii acelei functii.
Incepand cu 01.01.2011, nu mai exista CCMN care sa oblige angajatorii la aplicarea unor coeficienti de ierarhizare in lipsa unor ccm-uri aplicabile acestora.

De la 01.01.2014, salariul minim brut este de 850 lei, indiferent de studiile necesare ocuparii unei functii.

De la 01.07.2014, salariul minim brut este de 900 lei, indiferent de studiile necesare ocuparii unei functii.
Multumesc pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Remuneratie/ incadrare salarizare snake_0740 snake_0740 Buna ziua. Intrebarea mea este: Cum se face incadrarea salariului la functia de manager general in sectorul privat? Adica sunt obligatorii studiile superioare ... (vezi toată discuția)
Incadrare salariu elyanasmash elyanasmash Buna ziua, Pentru calificati fara studii superioare, care este salariul de incadrare? Multumesc! (vezi toată discuția)
Salariul cu studii superioare mihaipapae mihaipapae as dori sa aflu daca eu lucrez intr o firma de electronice si am atestat in domeniul electrotehnic este valabil si am terminat si facultatea in domeniul ... (vezi toată discuția)