Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ore pontaj luna mai
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ore pontaj luna mai

am o nelamurire,care numarul de ore de lucrat in luna mai 2014 168 sau 176?
Luna mai 2014 are 168 de ore lucratoare, deoarece din totalul de 22 zile lucratoare, ziua de 1 mai se scade, fiind sarbatoare legala.
Depinde si de sectorul in care lucrati , privat sau bugetar.
Se preconizeaza ca pentru bugetari data de 2 mai sa fie declarata zi libera.
la cel privat,de 168 stiam si eu.multumesc.