avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... actionare in judecata casa de pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

actionare in judecata casa de pensii

Decizia de pensionare a fost emisa in 06.03.2014, am semnat pentru primirea ei in data de 13.03.2014 si am depus contestatia pentru recalcularea pensiei pe data de 20.03.2014. Nu am primit nici un raspuns.
Puteti sa-mi spuneti care ar fi termenul limita cand pot actiona in judecata Casa de pensii?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: stef100 , utilizator 20:49, 29 Aprilie 2014
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalcularea pensiei pentru veniturile realizate in acord global si veniturile din prime adonisvigalex adonisvigalex Am iesit la pensie la limita de varsta in 28.03.2010 conform legii 19/2000. La stabilirea pensiei nu au luat in calcul si veniturile realizate in ... (vezi toată discuția)
Nerespectarea hotararii judecatoresti de catre casa de pensii Marin1957 Marin1957 Buna ziua, Am iesit la pensie in 2009, dar casa de pensii nu mi-a calculat corect pensia. In 2015 am mers la unitatea la care am lucrat (CFR) de unde mi s-au ... (vezi toată discuția)
Salariu brut pensionare bebelyoung bebelyoung sunt pensionat pe caz de boala si am zis sa aduc la casa de pensii salariu brut de unde am lucrat ca sa imi recalculeze pensia am vorbit cu un fost coleg care ... (vezi toată discuția)