Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea gestiunii - sunt indrumat sa semnez aceste hartii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea gestiunii - sunt indrumat sa semnez aceste hartii

BUNA ZIUA
Sunt angajat la o benzinarie si astazi am fost indrumat sa semnez niste hartii care sunt referitoare la legea gestiunii 22/1969(mai este valabila sau a fost schimbata)
Intrebarea mea este una simpla este normal sa ma puna sa semnez asa ceva dupa 5 luni de la angajar in conditiile in care mi se retine din salariu 100 de ron lunar.

Atasat am pus si asazisul contract.

Va multumesc

Mamu
Da legea este in vigoare, dar nu stim in ce conditii sunteti pus dvs. sa semnati ...
Unde ati atasat asa-zisul contract? :)
@ mamu

1. Daca sunteti angajat ca si gestionar, atunci va trebui sa constituiți o garantie. Constituirea garantiei se face prin contract incheiat in scris.

2. Legea nu prevede in cat timp trebuie incheiat contractul de garantie. In general, contractl de garantie ar trebui sa fie semnat odata cu c.i.m. sau imediat dupa preluarea gestiunii.