avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bon consum la materialele consumabile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bon consum la materialele consumabile

Buna ziau
As vrea sa ma ajutati in urmatoarea problema
Am o cunostinta care are o firma care face aranjamente florale.Cumpara flori si accesorii
Cum se introduc in contabilitate ?pe ce conturi?Aranjamentele cum se scot prin bon de consum?
Multumesc
301 = 401

601 = 301

345 = 711

4111 = 701

711 = 345
eu n-as merge pe productie...as factura servicii si florile le-as inregistra pe materiale consumabile.
3028=401
6028=3028
4111=704
si bonuri de consum, normal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inreg. contabile - firma constructii Doina B Doina B Buna ziua! Tin evidenta contabila la o firma de constructii. Este noua, acum a construit prima casa. Va prezint inregistrarile pe care le-am facut (in ... (vezi toată discuția)
Productia de cherestea irinacosiba irinacosiba monografie contabila a inregistrarilor in cazul productiei de cherestea (vezi toată discuția)
Monografie contabila: productie si vanzare sucuri naturale Kolea41 Kolea41 buna ziua ,va rog sa ma ajutati cu inregistrarile contabile ce se fac cu ocazia vanzarii de suc de portocale preparat direct in storcatoare speciale si vandut ... (vezi toată discuția)