Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cine hotaraste-judecãtorul sau procurorul?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cine hotaraste-judecãtorul sau procurorul?

buna ziua.peste ceva timp voi afla sentinta.la audieri jud a propus anularea permisului 6 luni, procurorul 1 an...in final, cine va avea ultimul cuvant?
judecatorul, dar acesta va tine cont si de ce s-a propus de procuror
Judecatorul are intotdeauna ultimul cuvant.El hotaraste. Intradevar poate sa tina sau nu cont de propunerea procurorului.
multumesc mult