avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 246 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cine hotaraste-judecãtorul sau procurorul?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cine hotaraste-judecãtorul sau procurorul?

buna ziua.peste ceva timp voi afla sentinta.la audieri jud a propus anularea permisului 6 luni, procurorul 1 an...in final, cine va avea ultimul cuvant?
Cel mai recent răspuns: tirist , utilizator 09:22, 7 Mai 2014
judecatorul, dar acesta va tine cont si de ce s-a propus de procuror
Judecatorul are intotdeauna ultimul cuvant.El hotaraste. Intradevar poate sa tina sau nu cont de propunerea procurorului.
multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rutiera nutzy_36 nutzy_36 a fost prins sotul meu de un echipaj de politie in chitila conducand cu o dovada expirata de catava zile6 (permisul fiind ridicat pentru o luna de zile pentru ... (vezi toată discuția)
Acord de vinovatie permis conducere Cristiancsl Cristiancsl Buna ziua ! In data de 25.05.2014 , ( de ziua mea ) , am fost oprit de catre un agent de circulatie pe cheiul Dambovitei , moment in care mi sa pus aparatul ... (vezi toată discuția)
Conducere cu permisul suspendat Madalin BCM Madalin BCM Salutare! Am o mare problema și încă nu am găsit un răspuns...pe data de 18.04.2019 mi s-a făcut proces verbal pentru conducerea autovehicului cu ... (vezi toată discuția)