Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declarare in intrastat si 390
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declarare in intrastat si 390

buna seara,

facturare catre o tara din UE, livrarea marfii se face intr-o tara non-ue.se declara in intrastat si 390?

multumesc,
Daca partenerul este non-ue nu se declara.
partenerul (clientul) este dintr-o tara membra ue,livrarea marfii se face intr-o tara non.ue.