avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Eroare de prenume in titlul de proprietate apartament ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Eroare de prenume in titlul de proprietate apartament cumparat inainte de `89

La moartea tatalui meu am constatat ca prenumele lui si al mamei este scris gresit (cate o litera). OJCV nu stiu cum s-a desfiintat , nu mai exista. La cadastru mi s-a spus ca nu ei se ocupa cu asta. La primarie la fel.
Poate fi indreptata in instanta eroarea? cu ocazia dezbaterii succesiunii in instanta? Sau e nevoie de actiune separata?
Multumesc


Cel mai recent răspuns: lili5 , utilizator 20:22, 16 Mai 2014
multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort & custodie lazarcalin lazarcalin Va rog sa imi explicati ce inseamna procura speciala multumesc! (vezi toată discuția)
Actul juridic civil dreptate dreptate Studiez acum actul juridc civil si o serie de intrebari mi-au dat de furca din nou. Desi am consultat Tratatul de drept civil. Partea generala a lui Cosmovici ... (vezi toată discuția)
Contract de mana georgeprim georgeprim Buna ziua, Am nevoie de un sfat, cum pot formula un contract de mana, intre frati. Vreau sa-i dau partea mea de mostenire, deoarece voi pleca in strainatate ... (vezi toată discuția)