Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Eroare de prenume in titlul de proprietate apartament ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Eroare de prenume in titlul de proprietate apartament cumparat inainte de `89

La moartea tatalui meu am constatat ca prenumele lui si al mamei este scris gresit (cate o litera). OJCV nu stiu cum s-a desfiintat , nu mai exista. La cadastru mi s-a spus ca nu ei se ocupa cu asta. La primarie la fel.
Poate fi indreptata in instanta eroarea? cu ocazia dezbaterii succesiunii in instanta? Sau e nevoie de actiune separata?
Multumesc

multumesc!