Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Doresc sa cumpar o garsoniera-ce ar trebui sa stiu?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Doresc sa cumpar o garsoniera-ce ar trebui sa stiu?

doresc sa cumpar o garsoniera.,dar am inteles ca d-na care o vinde ar avea un contract cu un nepot ceva cu o clauza de intretinere.nu ar putea nepotul sa ma dea in judecata ?
sau nu stiu,sa creeze probleme?
Daca doamna are un contract cu un nepot , inseamna ca nepotul este proprietar si doamna nu mai poate sa va vanda garsoniera !
Daca doamna nu este multumita de cum se desfasoara cele stabilite cu nepotul , (este nemultumita de itretineerea pe care o primeste) poate sa anuleze contractul de intretinere cu nepotul. Nu este chiar atat de usor sa o faca, are nevoie de dovezi .
Ce fel de contract:
de vanzare, de inchiriere, de folosinta, ??
legalmgm, utilizator
va multumesc pentru raspunsurile prompte,ma voi interesa mai indeaproape si voi reveni cu amanunte.