Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somer angajat la un ONG
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somer angajat la un ONG

Ce avantaje are un ONG daca angajeaza un somer, pe ce perioada trebuie angajat, cum se deduc banii (daca) statul ii da?
george-neagu, moderator
Spuneti cateva date despre somerul respectiv:
- daca primeste indemnizatie de somaj;
- ce varsta are;
- daca cumva este absolvent (ultima promotie) a unei forme de invatamant.