avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somer angajat la un ONG
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somer angajat la un ONG

Ce avantaje are un ONG daca angajeaza un somer, pe ce perioada trebuie angajat, cum se deduc banii (daca) statul ii da?
Ultima modificare: Marți, 20 Mai 2014
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:17, 20 Mai 2014
Spuneti cateva date despre somerul respectiv:
- daca primeste indemnizatie de somaj;
- ce varsta are;
- daca cumva este absolvent (ultima promotie) a unei forme de invatamant.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare despre prima de prim absolvent MihaiM89 MihaiM89 Sper ca postez unde trebuie daca nu imi cer scuze pentru gresala. Am terminat promotia 2012 pe specializarea de As. med. Balneofiziokinetoterapie si ... (vezi toată discuția)
Legislatie somaj sau ocupare forta de munca Raita89 Raita89 Buna ziua, as vrea sa stiu ce prime sau beneficii se ofera de la stat unui absolvent de master din promotia 2013, in urma inscrierii acestuia la ANOFM pt ... (vezi toată discuția)
Ajutor somaj solomcarmendamiela solomcarmendamiela Va rog sa imi dati o informatie refeirtoare la cazul inregistrarii la AJOFM, a unui absolvent studii medii promotie 2009 care la interval de 5 zile de la ... (vezi toată discuția)