avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie constructie

Buna ziua,

As dori sa stiu daca pe un teren ridic o hala astfel;

Torn o placa de beton.
Pe placa se prind 2 containere modulare : unul in stanga ,celalalt
in dreapta.
Cele doua containere vor fi unite printr-un acoperis in forma de cupola.
La capete vor exista usi.
Toata constructia va putea fi demolata sau modificata.

Am nevoie de autorizatii si .. avize pentru o asemenea ,,constructie'' ?

Unde sa ma adresez?

Cel mai recent răspuns: pusa2mimi , utilizator 09:52, 26 Mai 2014
La primarie;chiar si constructiile provizorii au nevoie de certificat de urbanism , iar daca turnati placa de beton la fundatie va trebuie si autorizatie de constructie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie nicole852107 nicole852107 buna ziua,vreau sa repar o cladire si sa-i schimb destinatia,este vorba de un grajd.vreau sa-l repar,si sa-l mansardez.in aceasta,sa fac o ... (vezi toată discuția)
Constructie provizorie [cadre beton ,fundatie]pe teren inchiriat siviiu siviiu buna ziua.vreau sa inchiriez unei persoane un teren in vederea construirii unei hale din panouri metalice.datorita configuratiei terenului el este nevoit sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,am nevoie de autorizatie de constructie pentru: bogdancristiandanila bogdancristiandanila dupa cum am scris in titlu vreau sa stiu daca este nevoie de autorizatie pentru urmatorul tip de \"constructie\". Detin un teren cu o casa veche,vreau sa o ... (vezi toată discuția)