Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie constructie

Buna ziua,

As dori sa stiu daca pe un teren ridic o hala astfel;

Torn o placa de beton.
Pe placa se prind 2 containere modulare : unul in stanga ,celalalt
in dreapta.
Cele doua containere vor fi unite printr-un acoperis in forma de cupola.
La capete vor exista usi.
Toata constructia va putea fi demolata sau modificata.

Am nevoie de autorizatii si .. avize pentru o asemenea ,,constructie'' ?

Unde sa ma adresez?

La primarie;chiar si constructiile provizorii au nevoie de certificat de urbanism , iar daca turnati placa de beton la fundatie va trebuie si autorizatie de constructie.