Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cost experiza contabila
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cost experiza contabila

buna ziua,

puteti sa imi estimati un cost ptr ef. unei ex.contabile judiciare, privind calcularea penalitatilor care curg de la data contractelor incheiate de debitor, moment cand se naste oblig de plata a serviciilor prestate de catre creditor.

daca debitorul cere expertiza,el va plati ptr ea?
cu stima,
dr.
.
Onorariul = Costul experizei nu se estimeaza.
Il fixeaza instanta care a dispus expertiza si a numit expertul.
In general, cel care a solicitat proba, o si plateste.
Daca proba foloseste ambelor parti, instanta poate dispune plata a 1/2 fiecare.
legalmgm, utilizator