Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reconstituirea dreptului de proprietate teren forestier
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reconstituirea dreptului de proprietate teren forestier

As vrea sa stiu la ce cai de atac pot apela, daca nu a fost reconstituit dreptul de proprietate asupra unor terenuri forestiere, fapt solicitat de bunicul meu printr o cerere in anul 1991, adresata primariei dintr o comuna, nu asta are importanta. CErt este ca nu i s a dat nici un raspuns atunci, si nici nu i s a solicitat sa anexeze documente doveditoare. Si ca atare cererea sa nu a fost promovata spre validare catre comisia de fond funciar din judetul respectiv. Intre timp bunicul meu a decedat am aflat de cererea inaintata de dinsul, si acum astept raspuns de la primarie motivul pt care nu a fost validata aceasta cerere. Acum nu stiu dar dupa cum am citit in Legea fondului funciar, daca cererea a fost facuta pina in decembrie 2000, cred ca poate fi luata in considerare. Si cine se face vinovat pentru nesolutionarea cererii?? COmisia de atunci primarul, nu stiu??????? Ce pot face?????????
Actiune in instanta
Multumesc frumos pt. raspuns asa ma gandisem si eu dar se pare ca nu am alta varianta.