Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA

Buna ziua,

o persoana care are datorii (credite neachitate, impozite neachitate) poate sa-si infiinteze un PFA?
da, daca nu sunt datorii la stat.
Multumesc pentru raspuns!
In ceea ce priveste creditele neachitate din lipsa de venituri ....... credeti ca veniturile realizate pe PFA-ul nou infiintat pot fi executate silit de banca?
da.
Multumesc!