avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA

Buna ziua,

o persoana care are datorii (credite neachitate, impozite neachitate) poate sa-si infiinteze un PFA?
Cel mai recent răspuns: Roxana1213 , utilizator 13:26, 18 Iunie 2014
da, daca nu sunt datorii la stat.
Multumesc pentru raspuns!
In ceea ce priveste creditele neachitate din lipsa de venituri ....... credeti ca veniturile realizate pe PFA-ul nou infiintat pot fi executate silit de banca?
da.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire conturi pfa/datorie prescrisa mirceastanciubc mirceastanciubc Buna ziua . In urma neplatii unui credit de consum luat ca PF de la o banca, am fost dat in judecata !!!?? de catre o firma specializata, executat silit si ... (vezi toată discuția)
Poprire pe venituri pfa derivate din poprire pe persoana fizica ceteanalin ceteanalin Am 3 popriri ca urmare a 3 dosare de executare silita si ne-avand serviciu, dar fiind traducator m-am gandit sa infiintez un PFA. Intrebarea este daca ... (vezi toată discuția)
Un pfa poate fi somat pentru impozite restante la 3 ani de la radiere? VLAD06 VLAD06 In octombrie 2005 am inceatat sa mai lucrez ca PFA, am platit impozitele pe venit datorate, insa nu am radiat PFA-ul decat in februarie2006. In septembrie ... (vezi toată discuția)