Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum vinzi cu legea 17/2014
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum vinzi cu legea 17/2014

Cum poti vinde daca ai un antecontract sub semnatura privata semnat cu mult inainte de intrare in viogoare a legii 17/2014?
doar cu respectarea prevederilor legii (oferta afisata...), pentru ca exceptiile din lege (antecontractul) se refera numai la actele autentice, nu cele sub semnatura privata.
dar contractul este semnat in 1992, banii sunt luati ,vanzatorul este decedat, iar mostenitorii nu mai vor să vanda. cred ca legea are multe lipsuri.
mihaela2506, utilizator