Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce fel de acte se pot încheia
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce fel de acte se pot încheia

mama mea încheiat un contract de vânzare-cumpărare cu fondul locativ anul trecut
pe data de 5 decembrie. Cineva a plătit avansul, iar acum vrea să mă evacueze, dar numai pe mine. Azi am obţinut contractul dintre mama mea şi locativ. Contractul a fost încheiat în baza legii 112/1995. Din contract am aflat că dacă rata nu este plătită
timp de 6luni urmează să fiu evacuat. Doresc să ştiu dacă respectivul a putut să facă
vreun alt act prin care să poată să-i rămână casa. Vă mulţumesc anticipat.
Verificati la cadastru