avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce fel de acte se pot încheia
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce fel de acte se pot încheia

mama mea încheiat un contract de vânzare-cumpărare cu fondul locativ anul trecut
pe data de 5 decembrie. Cineva a plătit avansul, iar acum vrea să mă evacueze, dar numai pe mine. Azi am obţinut contractul dintre mama mea şi locativ. Contractul a fost încheiat în baza legii 112/1995. Din contract am aflat că dacă rata nu este plătită
timp de 6luni urmează să fiu evacuat. Doresc să ştiu dacă respectivul a putut să facă
vreun alt act prin care să poată să-i rămână casa. Vă mulţumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:43, 24 Iunie 2014
Verificati la cadastru

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare despagubiri conform legii 1/2009 goldfish goldfish buna ziua! am o vecina in varsta al carei apartament a fosr revendicat si castigat de vechiul proprietar. in momentul cand a fost cumparat, parca 1997, ... (vezi toată discuția)
Despre dreptul de proprietate tdi*iulian tdi*iulian AM FACUT O REFINANTARE LA CREDITUL EXISTENT , CU O PARTE DIN BANII I-AM FOLOSIT CA AVANS LA CUMPARAREA UNEI LOCUINTE PRIN LEGEA 112/1995 , MAI EXACT CASA ... (vezi toată discuția)
Legea 112 din 1995 rahovei rahovei buna ziua.locuiesc de 6 ani intr-o locuinta nationalizata si doresc sa o cumpar dar cei de la primarie mi-au spus ca nu am dreptul sa cumpar locuinta deoarece ... (vezi toată discuția)