Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Cumparari directe
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Cumparari directe

Am sase poiecte pe fonduri europene.Fiecare are prevazut in cererea de finantare si activitatea de publicitate.Fiecare pulicitate in parte se incadreaza in cumparare directa dar daca le adun depasesc pragul de 30.000 euro. Cum sa procedez fiind vorba de proiecte diferite?
Estimarea se face pe fiecare proiect in parte. Nu are relevanta faptul ca achizitionati acelasi tip de serviciu in contextul in care socopul achizitiei difera de la un proiect la altul. Aceasta era si opinia ANRMAP astfel ca puteti achizitiona direct respectivele servicii.