Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incompatibilitati
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incompatibilitati

Buna ziua. Am rugamintea sa imi spuneti daca a aparut recent vreo lege noua legata de incompatibilitati sau a fost facuta vreo modificare la L161/2003 sau l393/2004. Multumesc
Ultima modificare adusa Legii nr.161/2003 este prin Legea nr.255/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr. 135/2010 privind Codul de procedură penală şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative care cuprind dispoziţii procesual penale - se abrogă, la 1 februarie 2014, art. 54-58 .

Ultima modificare adusa Legii nr.393/2004 este prin Legea nr.187/2012 pentru punerea în aplicare a Legii nr. 286/2009 privind Codul penal - la data de 1 februarie 2014, modifică art. 23 alin. (1); abrogă art. 84 si dispune republicarea.

Multumesc. Insa ma interesa daca au aparut modificari in ultima luna sau a aparut vreun act normativ nou.
Daca ar fi aparut modificari, v-as fi spus .