Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare creanta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare creanta

Buna ziua,
SRL are de recuperat o creanta de la un alt SRL mai mare de 90 de zile. As vrea sa stiu care este procedeul de recuperare.
Multumesc anticipat.
luiza_t, utilizator
Daca aveti in vedere procedurile judiciare aveti de ales intre procedura ordonantei de plata, procedura speciala a cererilor cu valoare redusa sau actiunea in pretentii.
Care dintre aceste proceduri este mai eficienta este o chestiune care trebuie analizata in raport de documentele dvs. si de situatia concreta a raporturilor comerciale dintre cele doua societati.