Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bazin inot
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bazin inot

Buna ziua,am si eu o problema legata de un bazin de inot.mai exact am inscris copilul acolo,nu a fost ok de la prima sedinta,refuza sa mai mearga la inot acolo fapt ce a dus la cererea de returnare a banilor.bineinteles ne-am lovit de un refuz mareeeeee.Am depus o reclamatie la sediul lor unde culmea tot ei imi spun stiti aveati posibilitatea sa faceti doar o sedinta de proba...aaa da mersi k imi spuneti acum.le zic ok opriti-mi banii de prima sedinta considerati-o cea de proba,aa nu k nu se poate.drept pt care imi zic ei k trebuie sa astept 30 de zile pt a primi un raspuns.am facut reclamatie si la Anpc unde intreb de acest termen si imi raspund cei de acolo k avand in vedere k este particular acest club nu ii obliga legea sa ofere un rasp intr-un timp anume.eu inteleg k imi pot da un rasp chiar si azi.ce pot face sa imi recuperez banii.repet nimeni nu a spus nimic de aceasta sedinta de proba si accept sa mi se opreasca banii din plata integrala a abonamentului.mentionez si k nu am primit absolut nimic un contrac o ceva de la ei si chiar acum citesc la ei pe site termenii si conditiile si nu scrie nicaieri k nu se retuirneaza banii si nici de aceasta sedinta de proba.
Ati depus reclamatie la ANPC numai ca nu v-au raspuns cei de la club in termen ? Ce v-a zis ANPC in legatura cu problema in sine ?
Aveti si un contract semnat ? Conteaza ce ati semnat daca ati semnat.
apropo de regulament, nu mai scrieti pe forum cu k, multumesc.

gi-jane2, moderator
imi cer scuze pentru K,multumesc de raspuns.nu,nu am depus plangere la Anps doar pentru asta ci si pentru conditiile de acolo,nu am semnat decat o fisa in care scriam numele copilului si in care scriam ca nu este bolnav.astazi m-au sunat si am auzit numai tampenii la telefon.
Din fericire dupa ce acum 2 zile ma suna 'dl ce o fi el' si ma jihnea la tel si se contrazicea sg a hotarat sa imi returneze banii.asadar puteti inchide topicul dc doriti.Va multumesc!