Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Panou de identificare a investitiei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Panou de identificare a investitiei

Mai este obligatorie afisarea panoului de identificare a investitiei, deoarece am citit art.3 din ordinul 839/2009?
"La data intrării în vigoare a prezentului ordin, Ordinul ministrului transporturilor, construcţiilor şi turismului nr. 1.430/2005 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcţii, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 825 şi 825 bis din 13 septembrie 2005, cu modificările şi completările ulterioare, şi anexa la Ordinul ministrului lucrărilor publice şi amenajării teritoriului nr. 63/N/1998 privind obligaţia afişării la loc vizibil a panoului de identificare a investiţiei, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 345 din 11 septembrie 1998, se abrogă."
Ordinul este abrogat.
Legea nr. 50/1991, nu
Modelul pentru panoul de identificare a investiţiei se găseşte în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 797 bis din 23 noiembrie 2009, la pagina 89.
legalmgm, utilizator