Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cum se fac intabularile ?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cum se fac intabularile ?

3 persoane titulari ai unei suprafete de 2 ha au vandut cu chitanta la primarie in anul 1993 in baza adeverintei de punere in posesie unei persoane B aceasta suprafata. Persoana B a vandut in 2004 cu antecontract persoanei C aceasta suprafata fara sa fi avut incheiat un contraxt autentic cu titularii titlului emis abia in 2003.
Care este procedura ca persoana C sa aiba incheiate acte autentice pentru suprafata de 2 ha cumparata de la persoana B ?
Cu multumiri
Nu costa terenul cat o sa l coste taxele si procesele.