Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radar in mers
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radar in mers

Buna ziua. Mergeam prin localitate cu viteza de 80km/h cand de pe contrasens de deplasa un autoturism de politie berlina. Dupa ce am ajuns acasa, fiind din acea localitate in care cred ca ma prins, la 5 minute era politia la masina si facea niste poze cu telefonul mobil. Este legal sa ma poata prinda cand masina de politie era in mers? Multumesc.
Un polițist singur poate sa ți dea amenda cu radar mobil??(în mișcare)??