Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Act aditional la contract de arenda, cu retinere ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Act aditional la contract de arenda, cu retinere impozit la sursa

Sunt arendator, contractul de arenda este valabil de la 01.10.2012 la 30.09.2014. Permite legea sa emitem in urmatoarele zile un act aditional care sa prevada retinerea la sursa a impozitului pt. arenda si a taxei pt. sanatate aferente (in 2013 am urmat cealalta modalitate, in contractul initial neexistand nicio mentiune despre retinere impozit la sursa) sau exista prevederi contrare, legate de ex. de obligativitatea emiterii acestui act aditional inainte de inceperea anului agricol curent ? Plata arendei se va efectua in aug. sau sept. 2014.
Cu multumiri anticipate !
este dreptul partilor sa dispuna in legatura cu obligatiile lor! cata vreme impozitul se va plati, autoritatea fiscala nu va face opozitie in legatura cu cine plateste!