avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 452 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plata avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Plata avocat

va rog sa ma lamuriti dc trebuie sa platesc acesti bani!

Solutia pe scurt: Respinge ca fiind tardiv apelul împotriva sentinţei civile nr. .. si ma obligă să plăteasc în favoarea statului suma de , reprezentând onorariu avocaţial pentru asistenţă juridică obligatorie, asigurată în apel din cadrul Baroului
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 13:39, 25 Iulie 2014
Buna ziua,
Atata timp cat exista o sentinta definitiva, DA sunteti obligata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs respins ca nefondat stetco23 stetco23 va rog ajutatima in urma cu trei ani am avut un accident de masina .am fost partea dreapta toata in ghips dupa trei ani mi sa dat sentinta in sentinta nu sa ... (vezi toată discuția)
Pedeapsa cu suspendare- de la ce data se calculeaza termenul de incercare? tautandreigeorge tautandreigeorge Buna ziua as vrea sa ma ajutati cu un raspuns , daca am fost condamnat la 1 an si 6 luni cu suspendare plus 2ani de incercare la data de 31.05.2011 fara ... (vezi toată discuția)
Interpretare soluție cod civil....mai băbește b_mario77 b_mario77 Tip solutie: Respinge plângerea Solutia pe scurt: Respinge excepţia tardivităţii formulării cererii de reexaminare împotriva Încheierii nr. ... (vezi toată discuția)