avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident rutier -victima pasager
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident rutier -victima pasager

care sunt pasii posibili in cazul unui accident rutier in care victima este pasagerul care a beneficiat de serviciile upu,se poate repara masina cu asigurarea soferului vinovat pana la solutionarea definitiva a cercetarii
Cel mai recent răspuns: nucu26 , utilizator 08:19, 4 Noiembrie 2014
Da, se poate repara masina cu RCA ul soferului vinovat sub conditia sa nu fie masina acestuia
in fapt ,din cercetarea la fata locului politia a retinut pe un DN un tir a franat brusc oprind auto pe carosabil pe directia de mers ,eu la randul meu am franat oprind in spatele tirului ,iar cel din spatele meu lovindu-mi auto din spate m-a proiectat in tir ,avariind masina fata-spate.victima a fost sotia care a beneficiat de serviciile upu si concediu medical.Soferul vinovat si-a recunoscut fapta dar politia nu imi da asigurarea pentru reparatia masinii.Cum o pot obtine
Ultima modificare: Sâmbătă, 26 Iulie 2014
nucu26, utilizator
ce motiveaza politia de nu va da asigurarea celui vinovat? va considera si pe dvs in culpa?... daca e asa sa va dea un inscris doveditor si il contestati in instanta
cand am cerut asigurarea a zis ca-si intreba seful daca se poate, daca nu la finalizarea cand procurorul va pune concluziile,iar raspunsul treneaza de cateva zile
Ultima modificare: Sâmbătă, 26 Iulie 2014
nucu26, utilizator
se va alaliza daca este culpa comuna , ca cica , posibil nu ati respectat distanta regulamnetara...dar cel din spate ????
va dati seama , se va lua in calcul posibila reparare a tuturor masinilor , cu asigurarea celui care va lovit din spate , si cu asigurarea dumneavoastra.
deci...urmeaza instanta.

Alte discuții în legătură

Accident rutier -victima ciobbbanu ciobbbanu Buna ziua. Am fost implicat intr-un accident rutier in care persoanele din masina mea au primit ingrijiri medicale si masina avariata .Soferul care a ... (vezi toată discuția)
Imposibilitate repare auto accidentata-lipsa acte vinovat la dosar daune nicoleta-luiza nicoleta-luiza Buna seara As dori un ajutor din partea voastra referitor la o problema: acum o saptamana am fost implicata intr-un accident auto. Am fost lovita de un sofer ... (vezi toată discuția)
Accident rutier cu un tir care nu a păstrat distanța și m-a lovit când voiam să fac stânga pe linie continuă: este culpă comună, cum s-a stabilit la poliție? Cristimarin25 Cristimarin25 Acum aproximativ 2 luni si ceva am fost lovit de un tir care nu a păstrat distanța si avea destulă viteza Eu am fost transportat la spital cu un hematom ... (vezi toată discuția)