Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident rutier -victima pasager
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident rutier -victima pasager

care sunt pasii posibili in cazul unui accident rutier in care victima este pasagerul care a beneficiat de serviciile upu,se poate repara masina cu asigurarea soferului vinovat pana la solutionarea definitiva a cercetarii
Da, se poate repara masina cu RCA ul soferului vinovat sub conditia sa nu fie masina acestuia
in fapt ,din cercetarea la fata locului politia a retinut pe un DN un tir a franat brusc oprind auto pe carosabil pe directia de mers ,eu la randul meu am franat oprind in spatele tirului ,iar cel din spatele meu lovindu-mi auto din spate m-a proiectat in tir ,avariind masina fata-spate.victima a fost sotia care a beneficiat de serviciile upu si concediu medical.Soferul vinovat si-a recunoscut fapta dar politia nu imi da asigurarea pentru reparatia masinii.Cum o pot obtine
nucu26, utilizator
ce motiveaza politia de nu va da asigurarea celui vinovat? va considera si pe dvs in culpa?... daca e asa sa va dea un inscris doveditor si il contestati in instanta
cand am cerut asigurarea a zis ca-si intreba seful daca se poate, daca nu la finalizarea cand procurorul va pune concluziile,iar raspunsul treneaza de cateva zile
nucu26, utilizator
se va alaliza daca este culpa comuna , ca cica , posibil nu ati respectat distanta regulamnetara...dar cel din spate ????
va dati seama , se va lua in calcul posibila reparare a tuturor masinilor , cu asigurarea celui care va lovit din spate , si cu asigurarea dumneavoastra.
deci...urmeaza instanta.