Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Judecatoria poate emite o hotarare de executare silita asupra unui imobil ipotecat pentru credit bancar, fara cale de atac?
daaa... dar executarea silita poate fi contestata si contractul bancar ce constituie titlu executoriu poate fi analizat sub toate aspectele sale de instanta investita cu asa cerere
Cum pot contesta executia? Cum pot obliga instanta sa analizeze contractul de imprumut? Hotararea este data iar executorul a spus ca in maxim 10 zile incepe procedura de executare silita
Faceti contestatie la executare, solicitati anularea formelor de executare efectuate si anularea titlului executoriu si atunci va fi analizat de instanta si contractul de credit.
In cazul in care se scoate apartamentul la licitatie de catre executor, ma poate obliga sa platesc datoriile la intyretinere, curent etc? Ce se intampla daca prin vanzare nu acopera dato0ria la banca?
Veti ramane in continuare dator si catre banca, enel, intretinere, impozit pe tranzactie..