avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract de imprumut
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract de imprumut

Va rog sa imi spuneti daca un functionar public poate imprumuta o societatea in care nu are calitatea de asociat sau angajat , in baza unui contract de imprumut fara dobanda?
Cel mai recent răspuns: liviu2005 , utilizator 00:17, 10 August 2014
liviu2005 a scris:

Va rog sa imi spuneti daca un functionar public poate imprumuta o societatea in care nu are calitatea de asociat sau angajat , in baza unui contract de imprumut fara dobanda?



un functionar public poate imprumuta o societatea in care nu are calitatea de asociat sau angajat , in baza unui contract de imprumut fara dobanda?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitii pe societate comerciala tip srl Nina1 Nina1 O societate comerciala tip srl poate achizitiona pe numele firmei bunuri mobile (mobila, aragaz, tv etc) pe care sa le dea spre folosire unei terte persoane? ... (vezi toată discuția)
Contract ºi mod de restituire cãtre o persoanã fizicã a unui împrumut pentru înfiinþarea firmei ionut.iosub ionut.iosub Bună ziua, Costurile pentru înfiinţarea unei societăţi comerciale (SRL, asociat unic) îmi vor fi acoperite prin împrumut de către o persoană fizică. ... (vezi toată discuția)
Creditare societate vinerica vinerica Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti care este plafonul de creditare a unui asociat catre societate. Va mutumesc. (vezi toată discuția)