Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Finantare intreprindere individuala nou infiintata
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Finantare intreprindere individuala nou infiintata

buna ziua. cum si de unde pot obtine finantare pt intreprindere individuala nou infiintata?
pot accesa fonduri europene pe un proiect de mediu?
firma isi desfasoara activitatea in domeniul colectarii deseurilor nepericuloase.(colectare:fier vechi,peturi,doze ,hartie etc.)
firma este infiintata de o luna .
pot obtine o finantare de undeva pt dezvoltarea proiectului?
Finantarea prin fonduri europene, nerambursabile, a unei I.I. se poate face doar daca aveti sediul in mediul rural.
Programul national Femeia Manager finanteaza de asemeni astfel de activitate doar in 2015.
Cititi detalii la urmatorul link:
[ link extern ] /
Practic, dumneavoastra, achizitionati de la terti anumite tipuri de materiele pe care apoi le vindeti. Investitia ar fi intr-un laptop, utilaj de compactat, utilaj de manipulat, cantar, birou? Nu este un proiect pe mediu, este un proiect de dezvoltare.