avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Evitare taxare dubla
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Evitare taxare dubla

Buna ziua,

Detin un PFA in tara si intentionez sa lucrez in paralel ca freelancer in Marea Britanie sau Irlanda (deschizand un cabinet de terapii complementare) si m-ar interesa sa aflu ce masuri trebuie sa iau pentru a evita taxarea dubla. Am inteles ca desi voi plati toate taxele aferente activitatii mele in tara respective, v trebui sa imi declar veniturile si in Romania si nu vreau sa ma vad nevoita sa platesc impozit de doua ori.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Alte discuții în legătură

Cum trebuie sa completeze declaratia unica un freelancer? valeria_ella89 valeria_ella89 Buna ziua, De cateva luni lucrez pentru o companie din Irlanda ca si freelancer. In paralel lucrez ca si angajat cu norma intreaga pentru o companie din ... (vezi toată discuția)
Cum trebuie sa completeze declaratia unica un freelancer? valeria_ella89 valeria_ella89 Buna ziua, De cateva luni lucrez pentru o companie din Irlanda ca si freelancer. In paralel lucrez ca si angajat cu norma intreaga pentru o companie din ... (vezi toată discuția)
Pot sa imi deschid microinteprindere daca locuiesc permanent in strainatate? MadalinV MadalinV Buna ziua, Ma numesc Madalin si de mai bine de 4 ani locuiesc in Ucraina. Lucrez ca freelancer (designer) si am incasari de $250K anual. Din cauza ca in ... (vezi toată discuția)