Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Reintegrare si achitatre drepturi banesti
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Reintegrare si achitatre drepturi banesti

Buna ziua,
Prin sentinta judecatoreasca am castigat dreptul de a fi reintegrata si de a a incasa drepturile banesti. As dori sa stiu cine va face calculul sumelor care trebuie sa le plateasca societatea. Din sentinta acestea trebuie indexate, majorate si reactualizate incepand cu data x pana la data reintegrarii efective pe post.
Daca puneti in executare sentinta, un exepert contabil este in masura sa faca actualizarea despagubirilor care v-au fost acordate.
Daca nu porniti executarea silita si veti sta la masa cu angajatorul puteti calcula singuri aceste sume.
Valoarea dobazilor se calculeaza pana la data platii efective, nu pana la data reintegrarii.
Va multumesc pentru raspuns.