Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitii de mobilier si aparatura birotica
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitii de mobilier si aparatura birotica

Exista vreo reglementare legislativa prin care unitatile de invatamant (scoli, licee, gradinite) au voie sa faca achizitii de mobilier sau aparatura birotica. Va rog, daca stiti ca in 2014 este voie printr-o reglementare legislativa, fiindca prin OUG 34/2009 institutiile de stat, unitatile administrativ teritoriale etc nu au voie sa faca astfel de achizitii. Am inteles ca exista ceva stipulat cu privire la posibilitatea ca aceste achizitii interzise prin OUG 34/2009 , conform art 24 si 21 sa poata fi facute doar de institutii de invatamant. Ma refer la procedura de achizitie, la incheierea contractului, deci angajarea acestor cheltuieli in totalitate de catre scoli si nu de alte institutii in numele lor cum ar fi Primaria. Multumesc anticipat
? Unde anume scrie ca va sunt interzise achizitiile de natura birotica? :)