Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in munca

buna ziua .. lucrez intr-o institutie publica
intrebarea este : Daca se adauga la calculul vechimii( salarizare) in campul muncii si vechimea din armata (6 luni sau 1 an) pentru a trece la alt procent

~ Conținut șters la cerere ~
Despre ce perioada este vorba ?

Art. 20 din Legea 3/1977:
.....
(2) Constituie vechime in munca si timpul in care o persoana incadrata in munca si-a intrerupt activitatea deoarece:
a) a indeplinit serviciul militar in termen, a fost concentrata, mobilizata sau in prizonierat;

Legea 3/1977 a fost abrogata prin Legea 19/2000 care la randul ei a fost abrogata prin Legea 263/2010.