avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 477 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... arestarea preventiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

arestarea preventiva

inftactiune: luare de mita
durata arest preventiv: 24 h + 29 zile + 60 zile
intrebare: pe 10 sept. expira si cele 60 zile, se mai prelungeste mandatul de arestare preventiva, daca pana atunci nu a fost programat niciun termen pe fond?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:16, 25 August 2014
Poate fi vorba de martor cu identitate protejata.
Daca exista filmarea cu flagrantul este suficient pentru arestarea preventiva.
Apararile in aceste cazuri difera foarte mult de la avocat la avocat si se fac pe ceea ce se afla la dosar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces înșelăciune! arest preventiv Lazzar2121 Lazzar2121 Buna ziua! Soț ul meu, este Arestat preventiv de pe data de 16 Noiembrie pana pe 16 Decembrie! Sunt puțin confuza și nelămurita și as dorii niște ... (vezi toată discuția)
Buna ziua!as vrea să știu si eu cât dureaza masura arestulul ... Alin678 Alin678 Buna ziua!As vrea să știu si eu cât dureaza masura arestulul preventiv pentru luare de mita (vezi toată discuția)
Prelungirea masurii arestarii preventive kovacsannamariacska kovacsannamariacska inculpatul cand este prezentat in fata instantei pentru prelungirea mandatului de arestare? in ultima zi a mandatului sau dupa expirarea mandatului? (vezi toată discuția)