Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... arestarea preventiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

arestarea preventiva

inftactiune: luare de mita
durata arest preventiv: 24 h + 29 zile + 60 zile
intrebare: pe 10 sept. expira si cele 60 zile, se mai prelungeste mandatul de arestare preventiva, daca pana atunci nu a fost programat niciun termen pe fond?
Poate fi vorba de martor cu identitate protejata.
Daca exista filmarea cu flagrantul este suficient pentru arestarea preventiva.
Apararile in aceste cazuri difera foarte mult de la avocat la avocat si se fac pe ceea ce se afla la dosar.