Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Licitatie, descalificare contestata si admisa de CNSC
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Licitatie, descalificare contestata si admisa de CNSC

Buna,

Am o intrebare la dumneavostra legata de achizitiile publice. In 2012 am participat la o licitatie. AC ne-au descalificat oferta ca fiind neconforma. Am contestat rezultatul licitatie, iar contestatia noastra a fost admisa de catre CNSC. AC a formulat plangere impotriva deciziei emisa de catre CNSC, iar curtea de apel a respins-o. In mod normal AC trebuia sa reia procedura de atribuire a contractului, insa nu a facut-o. De 2 ani stau cu decizia aceasta in fata si nu stiu ce as putea face. Ac nu vrea nici cum sa reia procedura de atribuire. Pot cere daune-interese???? Si in ce termen???
va multumesc.

As avea nevoie de raspuns cat mai repede posibil.
Sesizati ANRMAP pentru nepunerea in exeutare a unei decizii si totodata formulati plangere penala impotriva comisiei de evaluarea pentru inractiunea de abuz in serviciu
Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu un model de plangere impotriva unei decizii a CNSC-ului. Va multumesc anticipat!