Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintarea unei formatii de muzica
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintarea unei formatii de muzica

ce acte imi trebuie sa infiintez o formatie muzicala ?
Cred ca va puteti infiinta o Intreprinde Individuala (II) cu domeniu de activitate adecvat (consultati codul CAEN). Puteti angaja personal, la nevoie, iar contabilitatea este foarte usor de tinut (nu trebuie sa platiti contabil, va intocmiti singur documentele necesare - contabilitate in partida simpla).
Va puteti infiinta un PFA cat si o Intreprindere Individuala.
In primul aveti nevoie de dovada de proprietate pentru sediul profesional al Formei juridice (daca va fi la bloc, atunci veti avea nevoie si de acordul asociatiei de proprietari) copia dupa ultimele studii absolvite precum si un specimen de semnatura pe care il puteti da la notar, copie Carte de Identitate.

Denisa Galtescu, Consultant proprietate industriala