Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare in alt domeniu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare in alt domeniu

Contabila firmei mele imi spune ca nu pot sa angajez pe cineva decat pe un post potrivit calificarii lor. Mie totusi mi se pare ca de multe ori angajarile nu sunt conforme cu aceasta calificare.
Puteti va rog sa ma lamuriti ce spune legislatia in domeniu?
Spuneti-ne despre ce post este vorba?