avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 330 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare in alt domeniu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare in alt domeniu

Contabila firmei mele imi spune ca nu pot sa angajez pe cineva decat pe un post potrivit calificarii lor. Mie totusi mi se pare ca de multe ori angajarile nu sunt conforme cu aceasta calificare.
Puteti va rog sa ma lamuriti ce spune legislatia in domeniu?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:12, 4 Septembrie 2014
Spuneti-ne despre ce post este vorba?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Master fara facultate in domeniul respectiv steinway steinway Problema mea este urmatoarea: am absolvit un liceu de muzica dupa care facultatea de stiinte politice,in prezent sunt masterant in anul 1 la facultatea de ... (vezi toată discuția)
Informatii infiintare ii romyher romyher as dori sa inteleg de ce este nevoie sa ai calificare pt infiintarea unei intreprinderi individuale? daca am dreptul sa angajez persoane atunci angajez una pe ... (vezi toată discuția)
Angajare fara calificare monikaalexe monikaalexe Buna ziua, vreau sa va intreb daca pot angaja o persoana in functia de ospatar/chelner (cod cor 513102) fara a avea calificare? (vezi toată discuția)