Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... cic 1 si cic 2
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

cic 1 si cic 2

Buna ziua!
Pana in februarie 2014 am fost in concediu crestere copil. In luna iunie 2014 mi s-a nascut cel de-al doilea copil.Mentionez ca sotia mea nu a lucrat niciodata. Din februarie pana in iunie mi s-a eliberat Anexa 2 de catre angajator. Pentru a avea stagiul complet de cotizare imi trebuie Decizia de la Ajpis din care sa reiasa ca m-am aflat in concediu crestere copil?
Multumesc anticipat!
1. In cele 12 luni premergatoare nasterii copilului al doilea intra si luni in care ati fost in CCC1.

2. Pentru acele luni in care ati fost in CCC1 trebuie sa aduceti Anexa 2 de la AJPIS.