Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cont asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cont asociatie de proprietari

Este legal ca banii unei asociatii de proprietari sa fie tinuti intr-un cont privat al unuia dintre membrii asociatiei?
Nu este legal ca depunerile curente/fondurile asociatiei de proprietari sa fie depozitate in cont privat
L nr 230/2007 Art. 45
(la data 21-Jan-2008 Art. 45 din capitolul VI reglementat de Art. 24 din capitolul II din Norme
Metodologice din 2007 )

(4) Asociatia de proprietari poate deschide unul sau mai multe conturi la oricare unitate
bancară, în conditiile legii.
Va multumesc pt. raspuns. Mi-ati fost de mare ajutor