Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Srl o lichidam dar are cu create de incasat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Srl o lichidam dar are cu create de incasat

Dorim sa dizolvam / radiem un srl, dar sunt doua sume de incasat de la o regie autonoma declarata 'in insolventa'. Sunt foarte mici sperante ca facturile emise vor fi incasate de noi si nu putem astepta la infinit. Cum putem proceda in vederea dizolvarii / lichidarii / radierii ?
In cazul radierii voluntare, problemele apar daca aveti datorii iar nu creante. Acestea se pierd sau vor fi incasate de asociati.