Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Comunicare găsire loc de muncă și ieșire din somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Comunicare găsire loc de muncă și ieșire din somaj

Ce documente trebuie prezentat la AMOFM pentru comunicarea găsirii unui loc de muncă și încetarea plății ajutorului de șomaj? Fostul șomer trebuie să se prezinte în persoană sau poate mandata o altă persoană?

Multumesc anticipat
Persoana respectiva va trebui sa se prezinte la AJOFM cu o copie a c.i.m.