avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1855 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua - abuz politie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua - abuz politie

buna ziua sunt profesor la o scoala gimnaziala situata la 45 km de domiciliu,firma de transport din zona este patronata de catre o persoana influetnta care se pare ca ne obliga sa facem naveta cu autobuzele sale.acesta pune politia sa ne opreasca si din motive neintemeiate caute sa ne amendeze fapt ptr care mia oprit certificatul de inmatriculare si ma amendat cu 1000 de lei acuzandu-ma ca fac transport ilegal de persoane.mentionez ca nu iau alte persoane in afara de colegii meil.ce trebuie sa fac
Cel mai recent răspuns: mihay_ilie , utilizator 12:00, 8 Octombrie 2014
sa contestati procesul-verbal intocmit de agentul constatator, solicitand instantei anularea acestuia, deoarece ati fost neindreptatit.in contestatie enumerati probele dvs(martori, etc).aveti 15 zile sa depuneti contestatie la judecatoria pe raza careia ati fost amendat, din momentul in care ati luat la cunostinta despre procesul-verbal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda la trecerea de nivel cu calea ferata tucsok tucsok Astazi am primit o amenda la trecerea de nivel cu calea ferata si as vrea sa stiu daca are rost sa contestez întamplarea, si anume: în fata mea la trecerea ... (vezi toată discuția)
Buna seara jean19 jean19 am primit si eu o amenda de 6000 de lei in ceea ce priveste transportul de persoane in regim de taxi.Eu de curand mam apucat de taxi si intr-o dupa amiaza m-a ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala viocalp viocalp am primit o amenda in valoare de 1000 roni pt ca am parcat o furgoneta la capatul statiei de autobuz,,,,,am oprit masina doar cateva minute si era pe ... (vezi toată discuția)