Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... CERTIFICAT de INMATRICULARE AUTOTURISM
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

CERTIFICAT de INMATRICULARE AUTOTURISM

Cum se procedeaza pentru inregistrarea a doua persoane in certificatul de inmatriculare al unui autoturism?
Care sunt conditiile si ce acte sunt necesare? Cele doua persoane sunt casatorite.
Nu se poate mentiona in talon 2 proprietari
Proprietarul din talon poate incheia procura notariala in favoarea persoanei careia intentioneaza sa acorde spre utilizare autovehiculul