avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... CERTIFICAT de INMATRICULARE AUTOTURISM
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

CERTIFICAT de INMATRICULARE AUTOTURISM

Cum se procedeaza pentru inregistrarea a doua persoane in certificatul de inmatriculare al unui autoturism?
Care sunt conditiile si ce acte sunt necesare? Cele doua persoane sunt casatorite.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 00:52, 12 Octombrie 2014
Nu se poate mentiona in talon 2 proprietari
Proprietarul din talon poate incheia procura notariala in favoarea persoanei careia intentioneaza sa acorde spre utilizare autovehiculul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autoturism mostenit - drept de folosinta ; documente necesare vladut2003 vladut2003 Buna ziua Va cer ajutorul pentru o consiliere de specialitate in ceea ce priveste urmatoarea speta: In urma bunicului meu decedat acum o jumatate de an, ... (vezi toată discuția)
Procura comodat auto cyan cyan 1. In cazul incheierii unui contract de comodat auto mai trebuie incheiat o procura pentru ca in cazul in care certificatul de inmatriculare este retinut de ... (vezi toată discuția)
Preschimbare talon amr amr buna ziua,am o masina inscrisa in bucuresti si adresa mea noua e in ilfov,daca schimb certificatul de inmatriculare trebuie radiata de la politie bucuresti sau ... (vezi toată discuția)